تبلیغات
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید - جلوگیری از «زمین‌خواری» مهمترین اولویت راه و شهرسازی خراسان‌رضوی است
به شهر زیبا و توریستی چکنه خوش آمدید
اخبار مشاهیر آثار باستانی مناظر دیدنی

لینکدونی

آرشیو موضوعی

فال حافظ

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار بازدید

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

جلوگیری از «زمین‌خواری» مهمترین اولویت راه و شهرسازی خراسان‌رضوی است

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی در گفت‌وگو با تسنیم:

جلوگیری از «زمین‌خواری» مهمترین اولویت راه و شهرسازی خراسان‌رضوی است

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: جلوگیری از پدیده «زمین خواری» مهمترین اولویت راه و شهرسازی خراسان رضوی است.

 

محمدرضا اخوان عبدالهیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس، با اشاره به فعالیت‌ها و عملکرد اداره کل راه و شهرسازی در سال گذشته و برنامه‌های سال 94 این اداره، اظهار داشت: راه سرمایه ملی است و باید مورد توجه خاص قرار گیرد و بخشی از حوادث رانندگی ناشی از مشکلات راه‌ها است.

وی با بیان اینکه ایمنی تردد به کیفیت راه برمی‌گردد، افزود: اداره کل راه و شهرسازی اقدامی گسترده در راستای احداث،حفظ و نگهداری راه‌ها در دستور کار قرار داده است.

عبداللهیان گفت: اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در حوزه راهسازی یک هزار و 100 کیلومتر ترمیم رویه راه‌های حوزه استحفاظی، 767 مورد مرمت ابنیه، 180 مورد رفع نقاط پرحادثه، ساماندهی نقاط مستعد حادثه، 700 کیلومتر اصلاح شیب شیروانی به بهره برداری رسید.

وی بیان کرد: همچنین 32 هزار و 800 کیلومتر تیغ زنی راه های شنی در سه نوبت و 21 هزار کیلومتر عملیات مستمر زمستانی با حجم 45 میلیون تن متر مکعب برفروبی و 90 هزار تن شن و نمک مصرفی با مجموع اعتبار یک میلیارد و 160 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

وی در زمینه اقدامات انجام شده برای اجرای طرح‌های حوزه ایمنی، ترافیک و حریم راه‌ها گفت: در این راستا اقداماتی همچون 6 هزار و 100 کیلومتر تجدید خط‌کشی سرد راه‌ها، 300 کیلومتر خط کشی اسپری گرم آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و نصب 17 هزار تابلوهای مسیرنما و خطرنما در مسیر مستقیم و تهیه و نصب 106 تابلوهای ویژه اعلام نقطه پرحادثه مصوب صورت گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در اجرای طرح‌های حوزه ایمنی، ترافیک و حریم راه‌ها خاطرنشان کرد: 13 کیلومتر تکمیل حفاظ ایمنی نواحی پل و پرتگاه شامل حفظ بتنی، سه موج و دو موج، تکمیل 264 تابلو اطلاعاتی مقاصد اصلی و توریستی، 86 ناحیه آرام سازی ترافیک و آشناسازی در مناطق مسکونی و تقاطع‌ها، نگهداری و روشنایی راه و تونل 171 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 130 هزار میلیون ریال از جمله این اقدامات است.

اخوان عبدالهیان با اشاره به اینکه عملیات نگهداری راه‌های اصلی و فرعی و روستایی استان به صورت پیوسته و مداوم در تمام فصول سال در حال اجرا است، تصریح کرد: در سطح استان خراسان رضوی 20 هزار و 484 کیلومتر راه وجود دارد که 6 هزار و 331 کیلومتر راه شهری و 14 هزار 152 کیلومتر راه روستایی این راه‌ها را تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به عملکرد اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در ساخت و توسعه راه‌های استان گفت: با وجود تمام محدودیت‌هایی که داشتیم توانستیم 224 کیلومتر راه روستایی را احداث و 208 کیلومتر راه روستایی نیز آسفالت شده است.

اخوان عبداللهیان با اشاره به اینکه 124 کیلومتر راه بین شهری آسفالت و 70 کیلومتر راه بین شهری نیز احداث شده است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود در سال 94، 300 کیلومتر از هزار و 500 کیلومتر باقیمانده راه‌های روستاهای بالای 50 خانوار استان در حوزه راه روستایی زیرسازی و آسفالت شود همچنین 109 کیلومتر از راه‌های در دست اجرای استان اتمام و به بهره برداری برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌های این اداره در حوزه مسکن و ساختمان گفت: 73 شهر در مجموع استان خراسان رضوی وجود دارد که 60 شهر آن کمتر از 25 هزار نفر و 13 شهر نیز بالای 25 هزار نفر جمعیت دارد. البته دو شهر جدید گلبهار و بینالود نیز در استان شکل گرفته که یکی از مهمترین وظایف محوله به اداره کل راه و شهرسازی استان بحث مسکن مهر بود که از مجموع 69 هزار و 590 پروژه افتتاح شده مسکن مهر دراستان، 21هزار و 607 واحد تا پایان سال 93 در سطح استان افتتاح شده است.

اخوان عبدالهیان در ادامه تصریح کرد: در سال 93 پروژه‌های مسکن مهر استان 4.39 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در کل استان 84.16 درصد است.

وی سیاست اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی را اتمام سریع پروژه‌های مسکن مهر اعلام کرد و گفت: شهرسازی و معماری یکی از اصلی ترین نمودهای سبک زندگی در هر جامعه است و نمایانگر هویت آن شهر است و در واقع بافت هر شهر مهمترین بخش،حقیقت شناسنامه و معرف آن شهر است که بقا و حفظ هویت آن توجه خاص و ویژه‌ای را می طلبد.

اخوان با بیان اینکه 3 طرح تفصیلی شهرهای بجستان، چناران و دولت آباد در مرحله ابلاغ است، خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات مهم این اداره کل در حوزه شهرسازی و معماری توسعه 8 طرح توسعه و عمران در شهرهای فیروزه، طرقبه-شاندیز، چناران، خواف، مشهد، نیشابور، باخرز و 7 طرح جامع و تفصیلی در شهرهای داورزن، کاریز، قدمگاه، بار، سلامی، قاسم آباد و جنگل اشاره کرد.

وی در تشریح طرح‌های در دست تهیه و تصویب استان افزود: طرح توسعه و عمران ناحیه ای جنوب غربی استان، 3 طرح جامع شهرهای تربت حیدریه، بجستان، دولت آباد، 9 طرح جامع تفصیلی شهرهای کاخک، کندر، نشتیفان، سنگان، باجگیران، نونسی، رضویه، چکنه، گلمکان، 6 طرح تفصیلی شهرهای خواف، فریمان، فیروزه ، مشهد، سبزوار، باخرز و 5 طرح تفصیلی شهرهای خواف، مشهد، توس، فریمان، و فیروزه در دست تهیه و تصویب است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با بیان اینکه هر شهر باید از نظر معماری و فرهنگی شایسته کشور و فرهنگ استان باشد، گفت: تشکیل کارگروه ویژه نظارت بر حسن اجرای طرح‌های مصوب، انجام مکاتبات نظارتی و پیگیری‌های حقوقی مربوطه و توضیح و تفسیر قانون برای ارگان‌های مجری ضوابط و مقررات شهرسازی، برگزاری جلسات کمیته شهرسازی ذیل شورای هماهنگی پیشگیری از وقوع جرم و نظارت بر اجرای آن از اهم اقدامات سال 93 است.

اخوان عبداللهیان اصلاح فرایندهای گردش کار، کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی، تکمیل و به روزرسانی بانک اطلاعات دبیرخانه کمیسیون 5 و کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی، پیگیری و اصلاح شیوه نامه ماده 179 نحوه تصویب طرح های هادی روستایی، تدوین روش اجرایی کنترل پروژه از دیگر اقدامات مهم انجام شده توسط این مدیریت در سال 93 دانست.

اخوان عبداللهیان مقوله املاک و حقوقی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: سال گذشته، 25 هکتار تحصیل اراضی در محدوده قانونی و 19.4 هکتار تحصیل اراضی در حریم استحفاظی به نام دولت ثبت شده است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده بررسی و پیشرفت 84 میلیارد و 213 میلیون ریالی حد نصاب مالکانه افزود: در این دوره علاوه بر کنترل سابقه آماری و مالکیت، ارزیابی و وصول مدارک برای صدور اعتبار نامه به منظور انتقال 210 قطعه اراضی و املاک به متقاضیان ، مراحل نقشه برداری و محاسبه قیمت منطقه ای و تسویه حساب زمین‌ها انجام شده است.

وی مهمترین اولویت برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی را جلوگیری از زمین خواری دانست و خاطرنشان کرد: در همین راستا سال گذشته، 35.8 هکتار از اراضی ملی از چنگال متصرفین خارج شده است.

مدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی در زمینه سایر اقدامات مرتبط با حوزه املاک و حقوقی اظهار داشت: مکانیزه کردن و تهیه نرم افزار کلیه وظایف مدیریت املاک و حقوقی، به‌کارگیری موثر بخش خصوصی در پروژه های مکانیزاسیون، راه اندازی سیستم یکپارچه ثبت املاک و کوتاه کردن فرایند بخش املاک در نظام ثبتی و واگذاری 431 واحد و 5هزار مورد عقد قرارداد اجاره در رابطه با مسکن مهر و تک برگی نمودن 602 سند در این بخش از دیگر فعالیت‌ها و دستاوردهای برجسته مدیریت املاک و حقوقی در سال 93 بوده است.

اخوان در زمینه فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه مدیریت فنی و اجرایی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: اتمام 8 ساختمان اداری فرهنگی و بهداشتی به متراژ 10 هزار و 770 متر مربع؛ شامل ساختمان‌های اداره صنایع قوچان، مجتمع فرهنگی و هنری گناباد، مجتمع فرهنگی و هنری تایباد، فرمانداری زاوه،جوین، کاشمر، فیروزه و مرکز بهداشتی و درمانی گلبهار با اعتبار هزینه شده 633هزار و 158 میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: از مهمترین فعالیت‌های اداره کل راه و شهر سازی خراسان رضوی می‌توان به نظارت بر 105 پروژه با متراژ 140 هزار و 528 متر مربع و با مبلغ قرارداد یک هزار و 160 میلیارد ریال اشاره کرد که تعداد 10 پروژه جدید اداری، درمانی و آموزشی به متراژ 14 هزار و 300 مترمربع جهت اجرا به پروژه های این مدیریت در سال 94 اضافه شده است.

اخوان با اشاره به اینکه در سال مالی 94 برای تمام پروژه‌های عمرانی سطح استان از خدمات مشاور فاز 3 که مربوط به نظارت است به صورت منطقه ای جهت ارتقاء و بالا بردن کیفیت اجرا استفاده می‌شود، تصریح کرد: در قراردادهای در دست اجرا کلیه نقشه‌های اجرایی توسط کارشناسان و مشاوران ذی صلاح بازبینی و استفاده از آخرین فناوری‌های روز در پروژه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به افتخارات کسب شده توسط اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بحث ایمنی جاده‌‌ها، استان خراسان رضوی در سال 93‌، حائز رتبه اول کشور در کاهش مصدومان حوادث رانندگی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی تاکید کرد: کسب رتبه برتر اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در زمینه به‌کارگیری موثر فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات و ایجاد سامانه جامع مدیریت اراضی و مستغلات و کسب امتیاز عالی در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های دولتی از سوی وزارت راه و شهرسازی با همکاری معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور براساس مستندات دریافت شده، بازدیدهای حضوری و بررسی سوابق و غیره گزارش‌های ادواری و کسب رتبه سوم استان در پروژه‌های عمرانی در بین دستگاه‌های اجرایی استان نشانه‌ای از تلاش، تعهد و تخصص این اداره در سال 93 در جهت ارائه خدمات بهتر به مردم استان است.

گفت‌وگو از محمدرضا ندافان

Can you get an operation to make you taller?
جمعه 10 شهریور 1396 11:02 ق.ظ
I just like the helpful info you provide on your articles.
I will bookmark your weblog and take a look at once more right here frequently.
I am fairly sure I will be told plenty of new stuff proper right here!
Good luck for the next!
angeliccurnow.wordpress.com
سه شنبه 2 خرداد 1396 02:47 ق.ظ
Wonderful items from you, man. I've bear in mind your stuff previous
to and you're simply too wonderful. I really like what
you have acquired here, certainly like what you are saying and the best way in which you say it.

You make it entertaining and you still take care of to stay it sensible.
I can't wait to learn far more from you. That is actually a wonderful site.
BHW
دوشنبه 28 فروردین 1396 06:56 ب.ظ
I truly love your website.. Great colors & theme. Did you make this website yourself?
Please reply back as I'm wanting to create my own personal
site and would love to find out where you got this from or exactly what
the theme is named. Kudos!
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 06:51 ق.ظ
Why people still make use of to read news papers when in this technological world all is presented on net?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

چکنه سفلی

شهر زیبا و توریستی چکنه مرکز بخش سرولایت مهد علم و دانش.

جدید ترین خبر ها

جستجو

نظرسنجی

 • شما باز دید کننده ی عزیز این وب سایت را در چه سطحی ارزیابی می کنید؟


مدیران وب سایت


استخاره آنلاین با قرآن کریم


چت

تعبیر خواب آنلاین


 • خنثی